Header-inner
اطلاعات کاربردی سفر

اطلاعات کاربردی سفر

187 22-مرداد-1401

اطلاعات کاربردی سفر

سفر همواره باعث می‌شود که انسان از زندگی روزمره‌ی خود خارج شده و با اتفاقات جدید هیجان‌انگیز، غیرمترقبه و گاها ناخوشایندی مواجه شود. برای اینکه کمترین میزان اتفاقات غیرمترقبه و ناخوشایند در برنامه سفر را تجربه کنید، لازم است پیش از سفر اطلاعات کافی در مورد سفر پیش روی خود داشته باشید.

  1. برنامه سفر خود را بچینید.

لیستی از فعالیت‌هایی که مایلید در سفر انجام دهید را یادداشت کنید و پس از آن، مقصدتان را مشخص کنید. دانستن نکات ویژه جغرافیایی و فرهنگی جایی که قصد سفر به آن را دارید، جاذبههای توریستی، شناخت اماکن تاریخی و آگاهی از وضعیت ترافیک جاده‌ها و ... اطلاعاتی است که پیش از سفر باید از منابع مختلف کسب کنید. داشتن این اطلاعات گاهی کمک خواهد کرد با ایجاد تغییری کوچک در برنامه سفر، شرایط بسیار مساعدتر شود.

مطمئنا در هر سفری لحظاتی را تجربه می کنید که کارها طبق برنامه پیش نمی‌رود. برای هر گونه تاخیری در برنامه سفر، از تاخیر در پرواز یا تاخیر در حرکت قطار آماده باشید و انعطاف داشته باشید.

  1. از امکانات اپلیکیشن‌های کاربردی سفر غافل نشوید.

شما می توانید با تحقیق در مورد مقصد خود اپلیکیشن‌هایی که به شما در این سفر کمک می‌کند را پیدا کنید. و با استفاده از آنها سفری راحت را تجربه کنید. اپلیکیشن های مسیر یابی، اپلیکیشن های معرفی حمل و نقل عمومی، و اپلیکیشن های ترجمه زبان از مهم ترین اپلیکیشن های همراه در سفر هستند.....

شما می توانید با استفاده از خدمت راهنمای تور شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی انتخاب طلایی سفری راحت بدون نیاز به اپلیکیشن های همراه را تجربه نمایید.

  1. شرایط جوی مقصد خود را مورد بازبینی قرار دهید.

 با اطلاع از شرایط آب و هوایی مسیر و مقصد سفرتان، پیگیری وضعیت هوا برای تاریخ سفرتان، برای همراه داشتن لباس‌های لازم آماده شوید و فعالیت‌هایتان را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

  1. جوانب ایمنی در سفر را بسنجید.

چنانچه در سفر خود کودک یا فرد کهنسال به همراه دارید اقدامات لازم برای داشتن سفر راحت را بسنجید. معاینه فنی خودرو در سفر با وسیله نقلیه‌ی شخصی و داشتن بیمه در سفر را فراموش نکنید. شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی انتخاب طلایی با همکاری بیمه دانا می تواند بیمه های مسافرتی را برای مسافران خود تهیه نماید.

  1. برنامه ریزی اقتصادی داشته باشید.

مقصد خود رو مشخص کنید. مدت زمان سفر را تعیین کنید. مشخص کنید به تنهایی سفر می کنید یا همسفر دارید. پیش از سفر هزینه های بلیط و محل اقامت را بررسی کنید. تفریحات مورد نظر در مقصد را بازبینی و بودجه بندی کنید. همین چند اقدام به ظاهر کوچک و ساده، برنامه‌ریزی را برای رفتن به مسافرت، امکان پذیر خواهد کرد.

  1. محل اقامت خود را پیش از آغاز سفر تعیین کنید.

برای داشتن خیالی آسوده در مورد محل اقامت، آنرا از مبدا رزرو کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در تعطیلات و ایام پیک سفر به مشکل محل اقامت برنخورید. شما می توانید با تهیه تورهای شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی انتخاب طلایی با خیالی راحت و آسوده از محل اقامت، سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

  1. شرایط بهداشتی مقصد و رعایت پروتکل های بهداشتی از نظر واکسیناسیون مقصد را پیش بینی کنید. بعضی از کشورهای آفریقایی نیاز به تزریق واکسن‌های خاص مثل تب زرد و ...... دارد.

به همراه داشتن اقلام ضروری کمک های اولیه، برخی داروهای مسکن، انسولین و داروهای بیماران قلبی، داروهای گوارشی، پماد، محلول ضدعفونی و بانداژ از جمله اقلامی ست که می‌توانید در سفر به همراه ببرید. به خاطر داشته باشید پیش از تهیه ی داروها ، حتما نسبت به مقررات دارویی کشورهای مقصد اطلاعات لازم را کسب نمایید. زیرا به همراه داشتن برخی اقلام دارویی در سایر کشورها جرم محسوب می‌شود.

  1. چنانچه با هواپیما سفر می‌کنید قوانین پرواز را بررسی کنید.

افرادی که چندین بار تجربه سفر هوایی داشته‌اند، معمولا از بیشتر قوانین پرواز آگاه هستند. امّا باید بدانید که قوانین خطوط هوایی ممکن است چندین بار تغییر کند یا قوانین یک ایرلاین با سایر شرکت‌ها تفاوت داشته باشد. علاوه بر آن شرایط، حقوق و قوانین مسافران در پروازهای داخلی و خارجی هم ممکن است مقررات مربوط به خود را داشته باشد. به همین دلیل بهتر است همیشه قبل از پرواز تمام شرایط جسمانی خود را بسنجید، از میزان باری که می توانید به همراه داشته باشید مطلع شوید، هنگام خرید بلیط از زمان پرواز و مقصد خود مطمئن شوید و مقررات ایرلاین مورد نظر خود را به دقت مطالعه کنید.

  1. وسایل مورد نیاز سفر را با توجه به موارد گفته شده‌ی قبلی لیست کنید.

سفر با وسیله نقلیه شخصی، قطار و یا هواپیما، و اقامت در منازل اجاره ای، بومگردی یا هتل، هر کدام به اقلام خاصی نیاز دارد که شما بایستی با توجه به آن، لیست وسایل مورد نیاز خود را بسنجید؛ و لیست آنرا تهیه کنید تا چیزی از قلم نیفتد.

  1. وسایل مورد نیاز خود را با توجه به سفر بسته بندی کنید. به عنوان مثال چمدان برای سفر های خانوادگی و کوله پشتی برای سفرهای ماجراجویانه و  .........

این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید