Header-inner

دره یلانگ

529 17-اسفند-1400
دره یلانگ
دره یلانگ

دره یلانگ در طی 20 سال توسط سانگ پیلون 76 ساله با استفاده از مزایای زمین شناسی زمین کارستی منطقه ایجاد شد. سونگ گفت: "من می خواهم فرهنگ ، سنت ها و آداب و رسوم از جمله معماری باستان ، سبک زندگی و اعتقادات نیاکانمان را از هزاران سال پیش در گوئیژو نشان دهم." همچنین این هنرمند افزود که این قلعه از جهاتی تجسم تصورات او از یلانگ است ، یک نهاد سیاسی باستانی که اولین بار در قرن 3 قبل از میلاد توصیف شد ، که در درجه اول جنوب و غرب استان امروز گوئیژو را پوشش می داد.

ستون های توتم و مجسمه ها در اندازه های مختلف با عناصر فرهنگی منحصر به یلانگ باستان ، از سنگ ، سنگ و سایر مواد موجود در زمین استفاده می کردند.

 

آشنایی با دره مرموز یلانگ

در نگاه اول به دره مرموز و اسرار آمیز یلانگ مجسمه های سنگی بزرگی در بالای چمنزار، در یک تکه جنگل در استان گوئیژو چین مشاهده می شوند، که این مجسمه ها با چشمانی همیشه باز به منظره سرسبز خیره شده اند. این مجسمه ها که  باقی مانده های جادویی یک شهرک باستانی  به نظر می رسند در واقع خلاقیت های نسبتا جدیدی هستند.

این ساختارهای خیره کننده، ساخته سونگ پیلون که ، هنرمند ، کاریکاتوریست و استاد خبره بود می باشند. وی 20 سال را صرف طراحی این دهکده سنگی کرد. این مجموعه عظیم هنری که به دره یلانگ معروف است ، بیش از دو میلیون فوت مربع وسعت دارد و شامل قلعه ها ، دریاچه ها و برج های مستقل آراسته با ویژگی های صورت شکل می باشد.

 

دره  یلانگ چگونه ساخته شده است؟

در ساخت این دره سنگ تراش های محلی نیز کمک کرده اند. اگر چه آن ها تجربه هنری کمی داشتند اما پیلون به آن ها دستور داد که در هنگام ساخت این سازه ها  به گونه ای رفتار کنند که گویی در حال ساختن سازه ای به شکل خوک هستند.

پیلون پس از بازدید از یادبود اسب دیوانه در سفر به ایالات متحده ، ساخت دره یلانگ را آغاز کرد. او کار خود را به عنوان استاد ترک کرد و یک زمین جدا شده در آن زمان خریداری کرد. این هنرمند ترجیح داد پارکی از مجسمه هایی با ظاهر عرفانی از سنگ بسازد ، زیرا ساخت این پارک به راحتی در دسترس بود و ارزان و سازگاری با محیط زیست را نیز داشت.

دره یلانگ شیوه او برای تکریم و یادآوری قبایل یلانگ است که تقریباً 2000 سال پیش در این منطقه ساکن بودند و قبل از ناپدید شدن، آثار اندکی را در پی خود باقی گذاشتند.

این منطقه زمانی منزوی و روستایی بود ، اما اکنون تعداد انگشت شماری از ساختمان های دانشگاه در همان حوالی ظاهر شده اند. دانشجویان گاهی اوقات به پیلون کمک می کنند تا ساخت آثار هنری که همیشه در حال پیشرفت است را ادامه دهد.

دره مرموز پیلون کجاست؟

همانطور که در قبل اشاره نمودیم این دره،  در استان گوئیژو چین واقع شده است.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
نظر خود را ثبت کنید

برای ثبت نظر لازم است که وارد حساب کاربریتان شوید ، برای ورود کلیک کنید