Header-inner
مشاغلی که شما را جهانگرد می کند

مشاغلی که شما را جهانگرد می کند

603 17-دی-1399
مشاغلی که شما را جهانگرد می کند
مشاغلی که شما را جهانگرد می کند

 مشاغلی که شما را جهانگرد می کند

همه ما از کودکی تا به امروز رویاهای مختلفی را در سر می پرورانیم و آن ها را رشد و پرورش می دهیم. بسیاری از ما در کودکی علاقه مند به پزشکی یا خلبانی بودیم و یا دوست داشتیم معلم و جهانگرد شویم. اگر شما شما جز آن دسته از افراد بودید که رویای جهانگردی را در سر داشتید بهتر است با ما همراه باشید تا با مشاغلی که شما را جهانگرد می کند آشنا شوید.


 

 

مهماندار هواپیما


مهمانداری هواپیما یکی از بهترین و ارزان ترین انتخاب ها برای سفرهای همیشگی و دائمی است. کسانی که شغل آن ها مهمانداری است معمولا در آسمان به سر می برند و کمتر در شهر یا کشور خودشان هستند. این افراد معمولا چند ساعتی را هم در شهرهای مقصد استراحت می کنند و این گونه لذت سفر را برای خود دو برابر می نمایند. برخی از خطوط هوایی در ایران و جهان به مهمانداران و خانواده هایشان تخفیفات قابل توجهی ارائه می دهند که به وسیله آن مهمانداران به همراه خانواده می توانند سفرهای خوب و مقرون به صرفه ای را تجربه نمایند. اگر عاشق سفر هستید و دوست دارید با شهرهای مختلف از نزدیک آشنا شوید مهمانداری هواپیما می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
 

 

خدمه کشتی کروز


خدمه کشتی کروز می تواند یک انتخاب عالی برای کسانی باشد که علاقه مند به سفرهای دریایی هستند. کشتی های کروز روزها و گاهی هفته ها روی دریا هستند و به شهرهای مختلف ساحلی می روند و حتی ممکن است در بین راه هم در کنار شهرهای مختلف توقف کنند. خدمه و کارکنان کشتی های کروز دسته بندی های مختلفی دارند؛ مانند: خواننده ها، آشپز ها، نظافتچی ها و... پس شما در هر یک از موارد بالا که سررشته دارید می توانید آن را برای خود انتخاب نمایید و لذت کسب و کار و جهانگردی را همراه با هم تجربه کنید.


 

 

کار در اقامتگاه ها


همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین بخش های هر سفری، هزینه اقامت در هتل است که معمولا بیشتر هزینه ها سفر را در بر می گیرد. بعضی از این هتل ها به خصوص در شهرهای پرجمعیت و شلوغ، به سبب آن که حجم فعالیت هایشان بالاست و گردشگران زیادی وارد آن جا می شوند، حاضرند به شما اقامت رایگان بدهند. حالا شما تصور کنید که در طول یک سفر چقدر از هزینه هایتان کاهش می یابد وقتی به طور رایگان در یک هتل اقامت نمایید؟ در واقع بخش اصلی هزینه سفرتان حذف شده است و شما می توانید مسافرت مقرون به صرفه ای را تجربه نمایید.
 

 

آموزش زبان انگلیسی


اگر شما به زبان انگلیسی مسلط هستید باید بدانید که جز افراد خوش شانس به حساب می آیید. زیرا تقاضا برای یادگیری زبان انگلیسی در طی سالیان اخیر روز به روز در حال افزایش است و شما قادر خواهید بود از این راه پول در بیاورید. با سفر کردن به هر نقطه از دنیا می توانید به افرادی که به شخص انگلیسی زبان نیاز دارند کمک کنید و در ازای آن پول دریافت کنید و هزینه سفرتان را در بیاورید. حتی گاهی آن قدر پولدار می شوید که می توانید از درآمد خود پس انداز نمایید. بسیاری از افراد در دنیا وجود دارند که به کشورهای مختلف سفر می کنند اما به صورت کامل به زبان انگلیسی تسلط ندارند و این دقیقا همان چیزی است که شما باید به دنبال آن باشید و از آن به نحو احسن استفاده نمایید.


 

 

عکاسی


اگر یک دوربین عکاسی نسبتا حرفه ای دارید و علاقه مند به عکاسی هم هستید، شما از جمله کسانی هستید که می توانید جهانگرد شوید! در گذشته های نه چندان دور کسب درآمد از راه عکاسی کمی دشوار بود، اما در حال حاضر و در دنیای پیشرفته امروز، همراه با ظهور شبکه های اجتماعی و گسترش تکنولوژی این امکان برای شما فراهم شده است تا بتوانید عکس هایتان را بفروشید و از آن ها کسب درآمد نمایید. همچنین می توانید نمایشگاهی از آثارتان برپا نمایید و از طریق شبکه های اجتماعی برای آن تبلیغات نمایید.
 

 

کارمند بخش خارجی


بسیاری از شرکت ها و موسسات مختلف در ایران وجود دارد که شعبه ها و نمایندگی هایی در کشورهای مختلف دنیا دارند. شما می توانید با کار در شعبه ها و نمایندگی های این شرکت ها در کشورهای مختلف دنیا، مشغول به کار شوید و درآمد خود را افزایش دهید. البته همان طور که مشخص است این روش کسب درآمد هم مانند شغل های قبلی با مسافرت و جهانگردی همراه است.
 

 

راهنمای تور


برای آن که بتوانید یک راهنمای تور یا تور لیدر موفق باشید باید مهارت های بالایی در ارتباط برقرار کردن با دیگران داشته باشید. یکی دیگر از پارامترهای این شغل داشتن اطلاعات جامع و کامل در خصوص مکان هایی است که می خواهید به دیگران نشان دهید. درست است که این کار زحمت زیادی دارد اما در عوض شما با داشتن چنین مهارت هایی می توانید به بسیاری از مکان های توریستی دنیا سفر کنید و جهانگردی کاملی را تجربه نمایید.


 

 

آژانس مسافرتی


اگر می خواهید سفر خود را آغاز نمایید و به گشت و گذار در سراسر دنیا بپردازید، حتما باید سری به آژانس های مسافرتی بزنید. زیرا خدمات این آژانس ها برای راحتی مسافران و آسایش سفر آن هاست. در واقع این دفاتر مسافرتی سفر را برای مسافران راحت تر می نمایند. حالا به این موضوع فکر کنید که اگر خودتان یک آژانس مسافرتی داشته باشید چقدر سفر کردن برایتان راحت و لذت بخش می شود. یک آژانس مسافرتی معتبر و به روز باید از تمام موارد و نکته های سفر اطلاعات جامع و کامل داشته باشد و به طور کلی می تواند به صورت حرفه ای تر برای سفرها برنامه ریزی نماید.
 

 

مشاور کسب و کار


مشاوران کسب و کار، حلال مشکلات هستند. آن ها شهر به شهر و کشور به کشور می گردند، تا به ادارات و شرکت های مربوطه مشاوره دهند. به این ترتیب به وسیله این ملاقات های کوتاه و بلند هم کسب درآمد نموده اند و هم فرصت آن را پیدا می کنند تا در هنگام کار سری به نقاط مختلف دنیا بزنند و از زیبایی های آن لذت ببرند.


 

 

استعداد یاب


یکی دیگر از راه های کسب درآمد و در کنار آن گردشگری و توریسم، کشف استعدادهای مختلف است. به این ترتیب که شما به عنوان کسی که برای کشورهای مختلف جذب نیرو می کند، به کالج ها و دانشگاه های مختلف دنیا سفر می کنید و استعدادهای تازه و بکر را کشف می نمایید.
 

 

سفرنامه نویس


یکی از شغل های بسیار رویایی و جذاب نوشتن سفرنامه است. شما می توانید خاطرات روزانه خود را در وبلاگ یا سایت بنویسید و از این طریق کسب درآمد کنید. به این ترتیب شما به یک نویسنده جهانگرد تبدیل شده اید و می توانید رویاهای خود را به واقعیت تبدیل نمایید.


 

 

گزارشگری


اگر شما در استخدام یک خبرگزاری، سایت، یکی از شبکه های تلویزیونی یا مواردی از این دست باشید، می توانید برای تهیه خبرهای روز دنیا و گزارش های مختلف به کشورهای سراسر دنیا بروید و لذت جهانگردی را هم تجربه نمایید.
 

 

داوطلب


اگر علاقه مند به فعالیت های بشر دوستانه و امدادگری هستید، باید بدانید که بسیاری از سازمان های جهانی برای این گونه فعالیت ها نیاز به داوطلب دارند و شما هم می توانید یکی از همین داوطلب ها باشید. به این ترتیب با انجام کار خیر خواهانه می توانید به سراسر دنیا هم سفر نمایید.


 

 

صادرات و واردات


یکی از جذابیت های دنیای امروز آن است که شما می توانید هر چیزی را که به ذهنتان می رسد، وارد و صادر نمایید. با جهانی شدن دنیای امروز، همه افراد به دنبال چیزهای تازه و بکر هستند. به این ترتیب شما می توانید با کار آفرینی نگرش جدیدی را به دنیا عرضه نمایید. برای انجام این کار و کسب تجربه های جدید باید به نقاط مختلف دنیا سفر کنید و جهانگری را تجربه نمایید.
 

 

باستان شناسی


اگر شما دوستدار فرهنگ و تاریخ کشور خود هستید، باستان شناسی یکی از مشاغلی است که با روحیات و علایق شما سازگار است. به این ترتیب پس از اخذ مدرک تحصیلی خود از دانشگاه، می توانید به فعالیت های باستان شناسی بپردازید. با این کار هم منبع درآمدی برای خود ایجاد کرده اید و هم توانسته اید به نقاط مختلف و دست نخورده دنیا رفته و لذت جهانگردی را تجربه نمایید.


 

 

کارمند وزارت امور خارجه


اگر کارمند ورزات امور خارجه هستید این امکان برای شما وجود دارد که به شهرهای مختلف دنیا سفر کنید و با مردمانی با فرهنگ و آداب و رسوم گوناگون تعامل داشته باشید. به احتمال خیلی زیاد شما نمی توانید محل ماموریت خود را انتخاب نمایید، اما می توانید سفر یا نگرشی به کشوری که در آن سکونت می کنید داشته باشید. قطعا تجربه های جالبی به دست خواهید آورد، تجربه هایی که شبیه هیچ یک از سفرهای قبلی شما نیست!

در انتهای این مقاله باید بگوییم که صنعت گردشگری و توریسم بسیار وسیع است و مشاغل مختلفی در ارتباط با آن وجود دارد. پس اگر شما در یکی از رشته های مربوط به گردشگری تحصیل کرده اید و می خواهید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در شغلی مرتبط با مدرک تحصیلیتان فعالیت نمایید هرگز نا امید نخواهید شد! زیرا گستردگی این صنعت باعث شده است تا بتوانید شغل مورد نظر خود را به راحتی پیدا نمایید.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
مطالب مرتبط
نظر خود را ثبت کنید

برای ثبت نظر لازم است که وارد حساب کاربریتان شوید ، برای ورود کلیک کنید