Header-inner
عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!

عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!

507 16-دی-1399
عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!
عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!

عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!

  • عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!

عجیب ترین خانه ها در دنیا

زندگی در عجیب ترین خانه ها گاهی به مذاق بعضی از آدم ها خوش می آید! در واقع بسیاری از انسان ها برای متفاوت بودن با دیگر افراد، خانه های خود را در مکان هایی که به عقل هیچ کسی نمی رسد، یا به عجیب ترین شکل، بر پا می کنند. خانه های عجیب شاید ما را به یاد عجیب بودن دکوراسیون آن ها یا عجیب بودن مکان ساخت آن ها یا حتی اندازه آن ها بیندازد. در این مطلب می خواهیم تعدادی از عجیب ترین خانه ها در دنیا که ساخته شده را به شما معرفی کنیم.

 

مفهوم خانه

اینکه ما انسان ها، مکانی برای زندگی کردن داشته باشیم که به آن خانه بگوییم حق طبیعی هر یک از ماست. با این حال، بسیاری از انسان ها خود را به یک باره در خیابان و بدون خانه می یابند. با این روند رشد جمعیتی که در جهان وجود دارد نیز، در آینده شاهد ساخت عجیب ترین خانه ها در مکان های عجیب خواهیم بود. در عصر جدید قیمت خانه ها روز به روز بیشتر شده و ساختمان ها با هزینه های میلیاردی ساخته می شوند. طراحی مکان های خلاقانه برای زندگی کردن مردم یک ایده جدید نیست. در این میان، بعضی از انسان ها به دنبال مکان هایی به دور از اجتماع شلوغ شهرها و به گونه ای در ارتباط با طبیعت بودند. این اشخاص در مکان هایی در طبیعت یا درون شهرها، برای خود عجیت ترین خانه ها را ساخته و درون آن ها، زندگی کردند. بعضی از این خانه ها تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی شده است. در ادامه تعدادی از عجیب ترین خانه ها را به شما معرفی می کنیم.

 

خانه بر بالای صخره ای در میان دریا

در این دنیای عجیب تعجب نکنید اگر کسی از شما پرسید: آیا دوست دارید که در میان دو سنگ بزرگ صخره ای یا بر بالای صخره ای با ارتفاع ۲۰۰ پا در بالای دریا زندگی کنید؟

یکی از عجیب ترین خانه ها بر بالای چنین صخره ای ساخته شده است! این عکس در واقع خانه ای را در کوه مقدس کو تاپو در تایلند نشان می دهد. این جزیره به جزیره جیمز باند نیز معروف است. با این حال این خانه، بر روی چنین صخره ای در واقع وجود ندارد و این عکس کار فتوشاپ کاران حرفه ای در این زمینه است. عکس های مطرح ساخته شده از جزیره جیمز باند در پایین به همراه عکس حقیقی در بالا، از این جاذبه را مشاهده می کنید. اگر در دنیا بگردید، خانه های بسیاری را بر روی صخره های این چنینی در سرتاسر دنیا پیدا خواهید کرد که حقیقتا وجود دارند.

 

خانه ای در میان رودخانه

خانه ای بر روی صخره ای در میان رودخانه درینا Drina River در نزدیکی شهر صربی غربی بجینا باستا Bajina Basta در حدود ۱۶۰ کیلومتری بلگراد ساخته شده است. از عجیب ترین خانه ها این خانه است که در سال ۱۹۶۸ توسط گروهی از جوانان ساخته شد. این گروه تصور می کردند که صخره درون رودخانه یکی از بهترین مکان ها برای ساخت سر پناهی کوچک است. این سرپناه در ۲۲ ماه می سال ۲۰۱۳ به این صورت که در تصویر می بینید، بازسازی شد.

 

خانه یا هواپیما!

یکی از عجیب ترین خانه ها در واقع اصلا خانه نبوده، بلکه هواپیما است! امروزه از گوشه و کنار دنیا، خبرهای بسیاری راجع به تبدیل لاشه های هواپیما به خانه می شنویم. اما این خانه هواپیمایی یکی از بهترین و تمیز ترین آن هاست. این خانه در یکی از روستاهای میزیارا در لبنان قرار دارد که در ۱۲ ماه می سال ۲۰۱۵ تبدیل به خانه شده است. این خانه در اصل یک هواپیمای ایرباس ۳۸۰ است. روستای میزیارا Miziara به آثار تاریخی و ویرانه های خود از دوران مصر باستان و روم باستان و همچنین این خانه عجیب می نازد.

 

خانه گیاهی

در ۱۱ آوریل سال ۲۰۱۴، یک ساختمان مشکوک و غیر قانونی در طبقه ۱۹ ام یک ساختمان ۴۰ متری در شهر گوانگجو چین پیدا شد. تمام این ساختمان، با پوشش گیاهی پوشانده شده بود و مقامات محلی نتوانستند برای این ساختمان هیچ مالکی پیدا کنند. گفته می شود که این خانه از عجیب ترین خانه ها محسوب می شود که در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است.

 

خانه ساعت آفتابی یا خانه خورشیدی

از عجیب ترین خانه ها می توان به هلیودوم The Heliodome نام برد. این خانه یک خانه، هماهنگ با اقلیم در کراسویلر Cosswiller شهری در شرقی ترین منطقه فرانسه است که در سال ۲۰۱۱ ساخته شد. این خانه شبیه به یک ساعت آفتابی غول پیکر طراحی شده است که زاویه ای مناسب با خورشید می سازد تا از انرژی خورشیدی بهترین بهره را ببرد. زاویه این خانه با حرکت خورشید تغییر می کند.

 

خانه سوسماری

از عجیب ترین خانه ها که به ذهن کسی خطور نمی کند، خانه سوسماری است! حالا اینکه خانه سوسماری چیست را به شما توضیح می دهیم. شخصی به نام تیری آتا Thierry Atta در ساحل عاج و در پایتخت آن ابیدجان Abidjan در سال ۲۰۰۸ خانه سوسماری را ساخت. در واقع تیری آتا در حیاط خانه خود، خانه اش را به شکل یک تمساح بزرگ طراحی کرده است. آتا در واقع شاگرد هنرمند بزرگ موسی کالو بود که این خانه را طراحی و ساخته است.

 

خانه حلزونی

لیو لینچائو Liu Lingchao 38 ساله، خانه دست ساز کنار خیابانی خود را با خود حمل می کند. این فرد در شهر کشور چین و در شهر شاپو لیوژو Shapu township of Liuzhou زندگی می کند. لیو از سال ۲۰۱۳ خانه خود را ساخته است و هر زمان که در کنار خیابان شروع به حرکت می کند، خانه خود را نیز با خود همانند یک حلزون جا به جا می کند. او با استفاده از بامبو، کیسه های پلاستیکی و ورق های تخت برای خود یک خانه به ابعاد ۱٫۵ عرض و ۲ متر طول ساخته است. خانه ای قابل حمل که وزنی حدود ۶۰ کیلوگرم دارد. او زمانی که تصمیم گرفت از شهر شنزن به زادگاه خود در گانگژی برود حرکت خود را شروع کرد و با خانه قابل حمل خود روزی ۲۰ کیلومتر را طی می کند. او در طی سفر برای در آوردن مخارج خود به جمع آوری زباله ها می پردازد.

 

 

خانه چینی

زنی در ۵ ام ماه ژانویه در سال ۲۰۰۵ وارد خانه ی چینی در شهر تیان جین شد. خانه چینی دقیقا همانند آن چیزی است که اسمش یادآوری می کند. این خانه با هزاران ظروف چینی مانند گلدان چینی، کاسه های چینی، بشقاب های چینی باستانی طراحی و ساخته شده بود.

 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
نظر خود را ثبت کنید

برای ثبت نظر لازم است که وارد حساب کاربریتان شوید ، برای ورود کلیک کنید