imgDefault

فرانسه

37 13-دی-1399
فرانسه
فرانسه

بهترین زمان برای سفر

راهنمای سفر به فرانسه

فرانسه کشوری نسبتا بزرگ با آب‌وهوا و اقلیم‌های متنوع است. در تمام طول سال می‌توانید برای سفر به فرانسه برنامه‌ریزی کنید و از این بابت محدودیتی ندارید، ولی اگر جاذبه‌ی خاص یا یک مقصد خاص را در نظر دارید، بد نیست که قبل از انتخاب زمان سفر، در مورد آن تحقیق کنید. انتخاب زمان سفر تا حد زیادی به اهداف شما از سفر بستگی دارد. در ادامه بهترین زمان برای سفر به منظور لذت بردن از جاذبه‌های متنوع فرانسه را بررسی می‌کنیم.

بهترین زمان برای بازدید از جاذبه‌ها و گردش‌های شهری

اگر می‌خواهید از جمعیت انبوه گردشگران دور بمانید و فرصتی پیدا کنید تا در هوای مطبوع و ملایم، به جاذبه‌های مختلف سر بزنید، فصل معمولی سال یا همان شولدر سیزن را انتخاب کنید. در بیشتر مناطق فرانسه، ماه‌های مه و سپتامبر فصل معمولی سال است، ولی در پاریس این فصل نسبتا شلوغ است. پاریس یک مقصد گردشگری عالی برای همه‌ی فصل‌های سال است، بنابراین معمولا هیچ موقع از سال، خلوت نمی‌شود، ولی در اوایل مارس و اواخر اکتبر، جمعیت گردشگران، کمتر از سایر مواقع است.

بهترین زمان برای لذت بردن از تفریحات ساحلی

اگر می‌خواهید از تفریحات ساحلی در نواحی جنوبی فرانسه لذت ببرید، باید قبل از سفر بدانید که دمای آب دریا فقط در ماه‌های ژوئن تا سپتامبر به اندازه‌ای گرم است که برای شنا مناسب باشد. در این فاصله، جمعیت زیادی به این مناطق سفر می‌کنند و خبری از سواحل خلوت نیست. بهترین زمان شاید اواسط سپتامبر باشد که معمولا هنوز آب گرم است و خورشید می‌تابد و از جمعیت گردشگران، کمی کاسته می‌شود. از آوریل تا اکتبر دمای هوا برای گشت‌وگذار و قدم زدن در مناطق ساحلی، مناسب است.  

بهترین زمان سفر به فرانسه برای خرید

بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، حراج‌های فصلی تابستانی و زمستانی دارند. این حراج‌ها فرصت‌هایی عالی برای علاقه‌مندان به خرید است تا بتوانند با قیمت‌های بسیار مناسب و رقابتی، محصولات مورد نظر خود را بخرند. اگر از دوستداران خرید هستید، از اواسط ژانویه تا اواسط فوریه و از اواخر ژوئن تا اوایل اوت، زمان مناسبی برای سفر به فرانسه است تا بتوانید از حراج‌های تابستانی و زمستانی استفاده کنید. از آنجایی که فرانسه در تابستان بسیار شلوغ است، اگر می‌خواهید از فرصت حراج استفاده کنید و در عین حال دوست دارید تخفیف قابل توجهی در محل اقامت بگیرید و با گردشگران کمتری مواجه شوید، حراج زمستانه را برای سفر انتخاب کنید.

فصل‌های گردشگری در فرانسه

فرانسه هم مثل بسیاری از مقصدهای گردشگری دنیا، سه فصل متمایز گردشگری دارد. یکی های‌سیزن یا فصل شلوغ، لو سیزن یا فصل خلوت و شولدر سیزن یا فصل معمولی.

فصل شلوغ گردشگری در فرانسه از اواسط ژوئن تا اوت و اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه است. یعنی فصل تابستان و روزهای تعطیلات که تقریبا در بیشتر کشورهای اروپایی، فصل شلوغ گردشگری است. در این فصل از سال، آب‌و‌هوا کاملا برای سفر، ایده‌آل است و می‌توانید از روزهای بلند و آفتابی تابستان لذت ببرید. ولی از طرفی، شلوغ‌ترین فصل برای سفر است؛ در این فصل، صف‌ها طولانی‌تر و قیمت‌ها در بالاترین مقدار خود قرار دارند. در بعضی از مناطق، فصل شلوغ گردشگری تا بعد از تابستان هم ادامه پیدا می‌کند به‌خصوص در پاریس که نرخ اقامتگاه‌ها معمولا بین ماه‌های آوریل تا اکتبر، به بیشترین مقدار می‌رسد.

فصل شلوغ گردشگری در فرانسه از اواسط ژوئن تا اوت و اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه است

فصل معمولی یا شولدر سیزن از آوریل تا اواسط ژوئن و در ماه‌های سپتامبر و اکتبر ادامه دارد. به غیر از پاریس، فصل معمولی گردشگری بهترین زمان برای سفر به فرانسه است. در این فصل، گردشگران کمی را خواهید دید، دمای هوا ملایم و قابل‌تحمل است و گاهی تخفیف‌های ویژه‌ای در هتل‌ها به مهمانان ارائه می‌شود. در پاریس شولدر سیزن کمی دیرتر از سایر مناطق است و از اواخر فوریه تا مارس و اواسط اکتبر تا اواسط نوامبر ادامه دارد.

فصل خلوت گردشگری در فرانسه از نوامبر تا مارس است البته به غیر از تعطیلات. در فصل خلوت سال، فرصت‌های زیادی برای استفاده از تخفیف‌های مختلف وجود دارد و سفری کم‌هزینه‌تر خواهید داشت. صف‌های جاذبه‌های گردشگری بسیار کوتاه‌تر می‌شود و به خوبی می‌توانید سبک زندگی اهالی شهر را ببینید. ولی در این فصل، شاید آب‌وهوا آنطور که انتظار دارید، ملایم و مطبوع نباشد. اگر به سمت مناطق شمالی سفر می‌کنید، حتما لباس گرم همراه ببرید چون هوا بسیار سرد می‌شود و شب‌ها دما به صفر درجه هم می‌رسد. البته سفر در این فصل مزایای خاص خود را دارد و تماشای منظره‌ی شهر زیبای پاریس زیر بارش ملایم برف، بدون شک، تجربه‌ای است که به ندرت در زندگی‌تان تکرار خواهد شد.

هزینه‌های سفر

هزینه‌های معمول در سفر به فرانسه

هزینه‌ی اقامتگاه‌ها

هزینه‌ی اقامت در خوابگاه هاستل‌ها شبی ۱۵ تا ۴۰ یورو است و این مبلغ به موقعیت هاستل و اینکه در کدام شهر قرار گرفته باشد، بستگی دارد. هزینه‌ی هاستل‌های پاریس از سایر هاستل‌ها به مراتب بیشتر است. اتاق‌های خصوصی در هاستل‌ها، شبی ۷۵ یورو و بیشتر هزینه دارد. هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان به ازای اتاق دو تخته از شبی ۶۰ یورو شروع می‌شود. این اتاق‌ها معمولا وای‌فای رایگان و تهویه مطبوع دارند.

اقامتگاه‌هایی که خارج از پاریس، بوردو و ریویرای فرانسه باشند، ارزان‌تر هستند. در وب‌سایت‌هایی مثل Airbnb می‌توانید اتاق یا آپارتمان کامل برای اجاره کردن پیدا کنید. در شهرهای گرانی مثل پاریس، استفاده از این روش، بسیار به‌صرفه‌تر از اقامت در هتل است. کرایه‌های اتاق‌ها در این سایت از ۱۵ یورو شروع می‌شود و کرایه‌ی آپارتمان کامل، شبی ۴۵ یورو است.

هزینه‌ی غذا

در فرانسه اگر بتوانید خودتان غذا را آماده کنید، به میزان قابل توجهی می‌توانید در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی کنید. در بازارهای فرانسه می‌توانید تازه‌ترین و بهترین محصولات غذایی را با قیمت‌های مناسبی بخرید.

انواع نان، پنیر و محصولات پروتئینی به‌راحتی در بازارها و فروشگاه‌های اطراف‌تان پیدا می‌شود. فقط با ۱۰ یورو می‌توانید برای دو نفر غذا بپزید و نوشیدنی بخورید. ساندویچ‌های آماده‌ای که در سوپرمارکت‌های ارزان محلی عرضه می‌شوند بین ۴ تا ۷ یورو هزینه دارند. در مقابل، غذا خوردن در یک رستوران برای هر وعده بین ۲۰ تا ۳۵ یورو هزینه دارد که شامل نوشیدنی هم می‌شود. اگر خودتان مواد غذایی بخرید و آشپزی کنید، هزینه‌ی خرید مواد غذایی اولیه‌ی مورد نیاز برای یک هفته بین ۴۵ تا ۶۵ یورو می‌شود. می‌توانید از بازارها یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخفیف‌دار مثلا Aldi و Lidl خرید کنید تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

هزینه‌ی حمل ‌و نقل عمومی

بهترین روش برای سفر در فرانسه و سفر بین‌شهری، استفاده از قطار است ولی این وسیله ممکن است گران تمام شود. برای اینکه هزینه‌های خود را کاهش دهید می‌توانید قطارهای شبانه را رزو کنید. قطارهای پرسرعت موسوم به TGV گران‌ترین نوع قطارها هستند. برای اینکه هزینه‌ی کمتری بپردازید، از قبل بلیط قطار مورد نظر خود را رزرو کنید. برای مسافران زیر ۲۶ سال، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

انتخاب ارزان‌تر دیگری که دارید، استفاده از اتوبوس است که البته مدت زمان بیشتری طول می‌کشد و برای زمانی مناسب است که برای بازگشت عجله نداشته باشید و زمان کافی در اختیار داشته باشید. سیستم‌های حمل‌و‌نقل شهری بسیار گسترده و کارآمد هستند و به ازای هر سفر بین ۱ تا ۳ یورو هزینه دارند. سرویس‌هایی که از فرودگاه به مرکز شهر و برعکس وجود دارد معمولا مقرون‌به‌صرفه هستند. مثلا برای سرویس فرودگاه شارل دو گل تا پاریس، حدود ۱۰ یورو باید بپردازید. تاکسی گران‌ترین وسیله حمل‌و‌نقل است و تا زمانی‌که واقعا مجبور نیستید، بهتر است که از آن اجتناب کنید.

هزینه‌ی فعالیت‌های تفریحی

هزینه‌ی ورودی بیشتر جاذبه‌ها و موزه‌ها در فرانسه بین ۹ تا ۲۰ یورو است. بالا رفتن از برج ایفل بین ۷ تا ۱۷ یورو هزینه دارد. ورودی کاخ و باغ‌های ورسای ۲۵ یورو است. البته روش‌هایی برای کاهش هزینه‌های ورودی موزه‌ها و جاذبه‌ها وجود دارد که در قسمت بعدی مقاله آن‌ها را عنوان می‌کنیم.

میانگین هزینه‌ی روزانه‌ی پیشنهادی در سفر به فرانسه ۴۵ تا ۷۵ یورو

این هزینه‌ی پیشنهادی در شرایطی است که سفری ارزان داشته باشید و صرفه‌جویی کنید یعنی در هاستل اقامت کنید، بیشتر وعده‌های غذایی را خودتان بپزید و زیاد بیرون غذا نخورید و از وسایل حمل‌ و نقل عمومی استفاده کنید. با به‌کاربستن نکاتی که در ادامه عنوان می‌کنیم، می‌توانید سفری‌ ارزان‌تر داشته باشید. اگر بخواهید سفری لوکس داشته باشید و در هتل‌های خوب اقامت کنید، هزینه‌ی سفرتان به مراتب از این مقدار بیشر می‌شود.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

فرانسه به‌خصوص شهرهای بزرگ آن مثل پاریس و بوردو، یک مقصد گردشگری نسبتا گران است ولی این نباید باعث شود که از سفر به این کشور دیدنی صرف‌نظر کنید و این لذت فراموش‌نشدنی را از دست بدهید. با درنظرگرفتن چند نکته، می‌توانید سفر ارزان‌تری داشته باشید بدون اینکه مجبور باشید از بخش زیادی از خوشی‌های سفر صرف‌نظر کنید.

پیک‌نیک را امتحان کنید

غذا خوردن در رستوران در فرانسه و به‌خصوص در شهرهای بزرگ مثل پاریس، یک تفریح جذاب و در عین‌حال بسیار گران است. یک رستوران رفتن به‌راحتی می‌تواند بخش زیادی از بودجه‌ی سفرتان را به خود اختصاص بدهد. گرچه ارزش هزینه کردن دارد ولی گاهی به‌دلیل محدودیت‌های مالی نمی‌‌توانیم از آن بهره‌مند شوید. به‌جای رستوران رفتن، می‌توانید پیک‌نیک را امتحان کنید که در بین اهالی فرانسه بسیار رایج است. به فروشگاه‌های اطراف‌تان سر بزنید، مقداری نان و پنیرهای لذیذ فرانسوی و محصولات پروتئینی لذیذ بخرید و در یکی از فضاهای سبز اطراف، یک پیک‌نیک عالی را تجربه کنید. با کمتر از ۱۰ یورو می‌توانید غذایی لذیذ بخورید و اوقات خوشی در دل طبیعت داشته باشید. این کاری است که بین اهالی فرانسه بسیار رایج است و فرصتی عالی برای آشنایی با سبک زندگی مردم این کشور و آشنا شدن با آن‌ها در پارک‌ها و فضاهای سبز است.

قطارهای سریع را انتخاب نکنید

سفر با قطار در اروپا و در فرانسه، ارزان و لذت‌بخش است و البته راحت‌ترین راه برای سفر بین‌شهری در فرانسه است. قطارهای TGV قطارهای پرسرعت و گران هستند ولی اگر قطارهای خط Eurail را انتخاب کنید، هزینه‌ی کمتری می‌پردازید.

از بازارچه‌ها خرید کنید

اگر تصمیم گرفتید که خودتان آشپزی کنید، برای خریدن مواد غذایی اولیه به بازارچه‌های روباز سر بزنید که معمولا در همه‌ی شهرها برپا می‌شوند. از این بازارچه‌ها می‌توانید بهترین و تازه‌ترین مواد غذایی اولیه را بخرید و یک غذای لذیذ فرانسوی خودتان تهیه کنید. با این کار، به میزان قابل توجهی در هزینه‌های خورد و خوراک‌تان صرفه‌جویی می‌کنید. ضمن اینکه سر زدن به این بازارها، فرصتی عالی برای آشنایی با سبک زندگی اهالی شهرها است و فرصتی فراهم می‌شود که تا از نزدیک با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و از مناطق و مسیرهای توریستی فاصله بگیرید.

از سرویس‌های اشتراک سفر استفاده کنید

برای اینکه در هزینه‌های سفر بین‌شهری یا داخلی صرفه‌جویی کنید، می‌توانید از سرویس‌های اشتراک سفر مثل BlaBlaCar استفاده کنید. با کمک این سرویس‌ها می‌توانید یک مسیر را با چند نفر دیگر همسفر شوید و هزینه‌های سفر را بین خودتان تقسیم کنید. رانندگان این سرویس همگی تایید شده و قابل اطمینان هستند و استفاده از این سرویس کاملا امن است. البته معایبی هم دارد از جمله اینکه ممکن است هماهنگی آن سخت باشد و به سرانجام نرسد. به همین دلیل باید در زمان سفرتان کاملا انعطاف‌پذیر باشید. 

وعده ناهار را در رستوران بخورید

اگر دوست دارید غذا خوردن در رستوران‌های فرانسوی را تجربه کنید، این کار را به وعده‌ی ناهار موکول کنید. در وعده‌های ناهار، معمولا غذاها مختصرتر هستند و قیمت آن‌ها تقریبا نصف منوی شام است.

در سایت کوچ‌سرفینگ، یک میزبان پیدا کنید

 با کمک این سرویس می‌توانید در منزل یکی از اهالی، رایگان اقامت کنید. به این ترتیب می‌توانید ارتباط نزدیکی با یکی از اهالی داشته باشید و سبک زندگی آن‌ها را از نزدیک ببینید. همچنین، یک راهنمای محلی دارید که زیروبم شهر و جاذبه‌های آن را به شما نشان می‌دهد. در فرانسه میزبان‌های زیادی آماده‌ی پذیرایی از گردشگران هستند. در فصل‌های شلوغ گردشگری، حتما درخواست خود را از مدت‌ها قبل ارسال کنید. حتما در یکی از سفرهای خود این روش را امتحان کنید.

از مزایای زیر ۲۶ ساله بودن استفاده کنید!

فرانسه تخفیف‌های قابل توجهی برای افراد زیر ۲۶ سال دارد. برای استفاده از این فرصت باید کارت دانشجویی بین‌المللی داشته باشید.

جاذبه‌های گردشگری

از بلوارهای شیک و مدرن پاریس تا گردشگاه‌های ساحلی کوت دازور، فرانسه زیباترین جاذبه‌های گردشگری دنیا را در اختیار دارد. قلعه‌هایی که انگار از دل داستان‌های قدیمی بیرون آمده‌اند، کلیساهای قدیمی بلند و باشکوه، روستاهایی با مناظر تکرارنشدنی درکنار جاذبه‌های مدرن و امروزی، تنها گوشه‌ای از جاهای دیدنی فرانسه است. تعدادی از مهم‌ترین موزه‌ها، کلیساها و جاذبه‌های گردشگری دنیا در فرانسه قرار دارند. اسم همه‌ی آن‌ها را حداقل یک بار شنیده‌اید و بیشتر آن‌ها در فهرست دیدنی‌های شما قرار دارند.

به غیر از جاذبه‌های گردشگری فراوان، فرانسه سرزمین غذاهای لذیذ است و آشپزی این کشور به‌عنوان میراث فرهنگی ناملموس در یونسکو به ثبت رسیده است. هر منطقه، آشپزی خاص خود را دارد.

طبیعت فرانسه نیز بسیار متنوع و جذاب است. از مناطق کوهستانی گرفته تا طبیعت ساحلی، هر آنچه که از یک مقصد گردشگری ایده‌آل در نظر دارید، در این کشور پیدا می‌شود. در ادامه، تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های فرانسه را معرفی می‌کنیم ولی زیبایی‌های فرانسه به این جاذبه‌ها محدود نمی‌شود. یک سفر چند روزه، برای لذت بردن از همه‌ی آن‌ها کافی نیست.

برج ایفل

راهنمای سفر به فرانسه

برج ایفل، سمبل پاریس و یکی از مهم‌ترین لندمارک‌های دنیا است. این سازه‌ی مشهور و دیدنی، از ۸ هزار قطعه‌ی فلزی ساخته شده است. این برج را فردی به نام گوستاو ایفل به‌عنوان طرحی برای نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ طراحی کرد. گرچه این سازه در آغاز با انتقادهای زیادی روبه‌رو شد ولی امروزه یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های شهر پاریس است. ارتفاع این برج ۳۲۰ متر است و در افق شهری پاریس می‌درخشد. در هر سه طبقه‌ی این برج، چشم‌اندازهای نفس‌گیری از شهر قابل مشاهده است و گردشگران معمولا از بزرگی و شکوه این برج، زمانی‌که آن را از نزدیک می‌بینند، حیرت می‌کنند. در این برج رستوران‌های بسیار مشهوری وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید لذیذترین و به‌یادماندنی‌ترین شام زندگی خود را نوش جان کنید. از طبقه بالای برج، چشم‌انداز وسیعی از پاریس قابل مشاهده است که وسعت آن در روزهای صاف و آفتابی به ۷۰ کیلومتر می‌رسد.

موزه‌ی لوور

راهنمای سفر به فرانسه

در کاخ سلطنتی سابق پادشاهان فرانسه، موزه‌ی لوور قرار گرفته که جزو برترین موزه‌های اروپا در زمینه هنرهای زیبا است. در این موزه، تعدادی از مشهورترین آثار هنری تمدن‌های غربی نگه‌داری می‌شود از جمله تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی و تابلوی ازدواج در قانا اثر ورونز. این موزه، مجموعه‌های ارزشمند خود را مدیون پادشاهانی است که در لوور زندگی می‌کردند. این موزه صاحب بیش از ۳۰ هزار اثر هنری شامل برترین شاهکارهای هنری است که ارزشی وصف‌ناشدنی دارد. سر زدن به همه جای موزه در یک روز امکان‌پذیر نیست. برای همین باید بخشی از موزه را برای دیدن انتخاب کنید یا فهرست برترین آثار موزه را در اختیار داشته باشید و فقط برای دیدن آن‌ها وقت بگذارید.

کاخ ورسای

راهنمای سفر به فرانسه

کاخ ورسای، چیزی فراتر از یک اقامتگاه سلطتی است و به این دلیل طراحی شده که نشان‌دهنده‌ی شکوه و افتخار سلطنت فرانسه باشد. لوئی چهاردهم، لژ کوچک مخصوص شکار پدرش را به یک کاخ باشکوه تبدیل کرد که فضای داخلی آن به سبک باروک، خودنمایی می‌کند.  این کاخ، به نمادی از قدرت لوئی چهاردهم تبدیل شد و استانداردی تازه برای کاخ‌های سلطنتی بود. معماری به نام Jules Hardouin-Mansart نمای باشکوه باروک و فضای داخلی مجلل این کاخ را ساخته است. تالار آینه بخشی از کاخ است که در آن درباریان و مردم، برای ملاقات با شاه، انتظار می‌کشیدند. این تالار باشکوه، زیر تابش نور آفتاب، به زیبایی تمام می‌درخشد. این کاخ را به غیر از معماری باشکوهش به خاطر باغ‌های بی‌نظیری که در اطراف آن طراحی شده می‌شناسند. آب‌نماهای مجلل، اسخرهای تزیینی و باغچه‌های زیبا و گیاهان و درختچه‌های زینتی زیبا، از ویژگی‌های باغ است.

کوت دازور (Côte d'Azur)

راهنمای سفر به فرانسه

کوت دازور، زیباترین خط ساحلی در فرانسه، جاذبه‌ای باشکوه و جذاب است. کوت دازور به منای سواحل آبی است و دلیل این نام‌گذاری، آبی بیکران دریای مدیترانه است. کوت دازور را با نام ریویرای فرانسه هم می‌شناسند. در فصل تابستان، گردشگاه‌های ساحلی این منطقه پر از گردشگرانی می‌شود که به ساحل و آفتاب علاقه‌مند هستند. در بین این گردشگران، افراد سرشناس و ثروتمند دنیا را خواهید دید که در ویلاهای شیک و قایق‌های تفریحی لوکسشان، تفریح می‌کنند. شهر نیس در این منطقه قرار دارد  دارای چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای از دریا و یک موزه‌ی هنری دیدنی است. کن را به خاطر فستیوال فیلم مشهورش می‌شناسند و هتل‌های فوق‌العاده‌ای که دارد. در این منطقه، سواحل شنی زیبا درکنار دهکده‌های ماهیگیری قرار دارند. قدم‌به‌قدم این منطقه، پر از زیبایی و جذابیت است.

مون سن میشل (Mont Saint-Michel)

راهنمای سفر به فرانسه

مون سن میشل در ساحل نرماندی به طرز زیبا و چشم‌نوازی از دل دریا سر بر آورده است. مون سن میشل یکی از زیباترین لندمارک‌های فرانسه است. این منطقه که با نام هرم دریاها شناخته می‌شود، یک منظره‌ی رمزآلود دارد که روی جزیره‌ای صخره‌ای واقع شده و با دیوارهایی احاظه شده است. این تپه‌ی مرتفع هنگام بالا آمدن آب دریا به یک جزیره تبدیل می‌شود در زمان جزر، ازطریق خط باریک ساحلی قابل دسترسی است. مهم‌ترین جاذبه‌ی این جزیره، صومعه‌ی سن میشل است که در سال ۷۰۸ میلادی توسط بیشاپ اوبر، پایه‌گذاری شده است. این صومعه، یکی از بهترین نمونه‌های معماری قرون وسطایی است و مناره‌های گوتیک آن تا ۱۵۵ متر بالای دریا کشیده شده است و علاوه‌بر فضای معنوی و آرام، چشم‌اندازهای بسیار زیبایی دارد. این صومعه، یک مکان زیارتی بسیار مهم بوده و به قدری اهمیت داشته که آن را اورشلیم آسمانی می‌نامند.

قصر لوار ولی (Loire Valley Châteaux)

راهنمای سفر به فرانسه

سفر به لوار ولی مثل ورق زدن یک کتاب داستان قدیمی کودکانه است. در سایه‌ی جنگل‌ها و دره‌ها، یک قصر زیبا ساخته شده که انگار از دل قصه‌ها بیرون آمده است. این قصر با خندق‌ها و برج‌هایی احاطه شده است. کل محدوده‌ی لوار ولی، یک منطقه‌ی سرسبز و زیبا و تاریخی است که با نام باغ فرانسه هم شناخته می‌شود و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

بعضی از قصرهای منطقه، دژهای قرون وسطایی هستند که روی تپه‌ها ساخته شده‌اند و اطراف آن‌ها را استحکامات قدیمی، احاطه کرده است. با وجود این، مشهورترین قصر این منطقه، قصری ساخته شده به سبک رنسانس است.

کلیسای نوتر دام شارتر (Chartres Cathedral)

راهنمای سفر به فرانسه

بیش از ۸ قرن است که شکوه و عظمت کلیسای نوتر دام شارتر، الهام‌بخش هنرمندان و نویسندگان و اهالی مذهب بوده است. این کلیسای زیبا یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است و سبک معماری آن گوتیک است. وسعت کلیسا ۲۵۰۰ مترمربع است و پنجره‌های شیشه رنگی بسیار بزرگ و باشکوهی دارد که حال‌وهوایی خاص و عرفانی به این مجموعه داده‌اند.

قدمت بعضی از این پنجره‌ها به قرن سیزدهم برمی‌گردد. پنجره‌ی رز، به خاطر جزییات بی‌نظیر و زیبایی خاص که دارد، چون نگینی در این کلیسا می‌درخشد.  از آوریل تا اکتبر در این کلیسا نمایش نور برگزار می‌شود که شامل نورپردازی فوق‌‌العاده کلیسا است که باعث می‌شود در شب، به زیبایی بدرخشد.


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید

برچسب ها
نظر خود را ثبت کنید

برای ثبت نظر لازم است که وارد حساب کاربریتان شوید ، برای ورود کلیک کنید